FM Solutions dołączyło do Akcji Sprzątanie Świata

Fundacja Nasza Ziemia już 28. raz organizuje Akcję Sprzątanie Świata. W tym roku hasłem przewodnim całego wydarzenia jest sentencja „Myślę, więc nie śmiecę”. Wszyscy zaangażowani uczestnicy ruszają w teren, by posprzątać Polskę. Wyruszyliśmy też i my – FM Solutions. Nasza firma wspiera i bierze czynny udział  w tegorocznym sprzątaniu Polski. Cel jest w końcu bardzo ważny. Dzięki tej akcji możemy zatroszczyć się o środowisko, przyszłość naszej planety oraz następnych pokoleń.

Kilka słów o samej akcji

Akcja Sprzątanie Świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, który wywodzi się z Australii. Jej inicjatorką w Polsce jest Mira Stanisławska – Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Już od 27 lat w trzeci weekend września każdego roku, akcja łączy w jednym celu (coraz większą) grupę ludzi. Wszyscy uczestnicy od początku aż do finałowego trzeciego weekendu września sprzątają Ziemię. Cel jest szczytny – wspólnie dbamy  o nasze środowisko. Głównym zadaniem tego przedsięwzięcia jest edukowanie i pokazywanie, że samo sprzątanie to rozwiązanie doraźne i nie wystarczy w walce o przyszłość naszej planety. Najważniejsze to po prostu… przestać śmiecić i zacząć utrwalać takie nawyki w społeczeństwie. Sami organizatorzy akcji piszą o niej tak : W Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. W ramach tegorocznej edycji chcemy również podpowiadać, jak poprawnie organizować akcje terenowe. Tegoroczna edycja ma skłaniać do myślenia, czego symbolem stało się hasło przewodnie „Myślę, więc nie śmiecę”, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Myślę, więc jestem”. Jest ono bardzo trafne i mamy nadzieję że skłoni do refleksji wiele osób. 

My też działamy i sprzątamy

Nas również parafraza „Cogito ergo sum” zmobilizowała do działania. FM Solutions, jako firma działająca między innymi w branży OZE, wspiera całym sercem tego typu akcje. Ze względu na biznesowy profil naszej firmy posiadamy wysoką świadomość ekologiczną, a to zobowiązuje. Chcemy realnie wpływać na poprawę pogarszającej się sytuacji klimatu. Stale wprowadzamy zmiany dzięki którym możemy rozwijać się w zgodzie i z szacunkiem do naszej planety. W 2017 roku dokonaliśmy certyfikacji Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnego z wymaganiami ISO 14001:2015. Od tego czasu dążymy do osiągnięcia neutralności węglowej. Wraz z tymi zmianami spada na nas też obowiązek, aby jako firma, zespół i społeczność świecić przykładem w kwestii ekologii. Dołączając do akcji i promując jej idee chcemy dołożyć kolejną cegiełkę do tego, aby czynić naszą planetę czystszą i piękniejszą. Pragniemy również edukować i utrwalać dobre nawyki zarówno w gronie naszych pracowników, jak i wśród klientów oraz wszystkich odbiorców naszych działań. Mamy świadomość i wiemy o tym nie od dziś, że sytuacja naszego klimatu jest dramatyczna i już dawno powinniśmy podjąć drastyczne kroki w tej kwestii. Jeśli nie zmobilizujemy  się jako całe społeczeństwo, które ma przywilej żyć na Ziemi, niedługo możemy ten przywilej stracić. 

Zmobilizujmy się do zmian – nie tylko dla siebie

Wszyscy musimy zrozumieć, że niszcząc środowisko, niszczymy życie na ziemi i rujnujemy przyszłość następnych pokoleń. Musimy zatem głęboko się zastanowić nad tym w jaki sposób żyjemy i co możemy zmienić już teraz, żeby uratować naszą planetę. Zreflektujmy się jak najszybciej i zacznijmy działać razem. Takie drobne zmiany jak zaprzestanie zaśmiecania środowiska i sprzątanie go, segregacja śmieci, oszczędność wody, korzystanie z odnawialnych źródeł energii, to tak naprawdę małe kroki, ale jeśli podejmiemy je wszyscy razem, wtedy może to mieć ogromne znaczenie dla naszego środowiska i klimatu. Niech te małe kroki staną się naszym wspólnym celem w dążeniu do świata bez śmieci i katastrof klimatycznych. Dlatego zachęcamy wszystkich do dołączenia się do Akcji Sprzątanie Świata – Polska i do włączenia myślenia oraz świadomego podejścia do spraw ekologii. Z dumą wyruszamy w teren z nadzieją, że może kiedyś, gdy nauczymy się dbać o nasz wspólny dom, akcje sprzątania nie będą już potrzebne.