„Wszystkie śmieci są nasze” - FM Solutions po raz kolejny bierze udział w Akcji Sprzątanie Świata

Już w najbliższy weekend, tj. od 16 do 18 września, rozpocznie się Finał 29. edycji ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata zainicjowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W tym roku działania organizowane są pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”, a plakat promujący został zaprojektowany, tak jak w latach ubiegłych, przez polskiego grafika – Andrzeja Pągowskiego. Nasza firma ponownie zaangażowała się we wrześniowe wydarzenie, aby zadbać o środowisko naturalne, a tym samym o przyszłość naszą, jak i następnych pokoleń. 

O akcji w Polsce

Inicjatorką akcji w Polsce jest Mira Stanisławska – Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. W Polsce po raz pierwszy wydarzenie zorganizowane zostało 1994 roku i od tego czasu zrzesza coraz większe grono wolontariuszy, firm, szkół oraz organizacji biorących udział w promocji idei nieśmiecenia w naturze. Co roku, w 3. weekend września, wszyscy zaangażowani wyruszają na wspólne sprzątanie świata, aby dołożyć swoją cegiełkę do działań na korzyść Planety. 


„Wszystkie śmieci są nasze”

Organizatorzy akcji za pomocą tegorocznego hasła dobitnie podkreślają, że troska o środowisko nie polega jedynie na nieustannym sprzątaniu, ale także, a nawet przede wszystkim, na zaprzestaniu zaśmiecania naszej Planety. Nawet systematyczne akcje ekologiczne to za mało, aby w pełni zadbać o środowisko. Najważniejsze jest, aby społeczeństwo nauczyło się żyć odpowiedzialnie. Fundacja Nasza Ziemia pragnie także uświadomić odbiorcom, że wszystkie śmieci znajdujące się na Ziemi pochodzą jedynie od ludzi i ponosimy za nie całkowitą odpowiedzialność. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia Organizatorzy pragną zatem dotrzeć przede wszystkim do osób, które nadal bezmyślnie zaśmiecają środowisko oraz pozytywnie wpłynąć na ich postawy względem Planety. 

Tegoroczne motto ma kierować uwagę odbiorców także w stronę Antypodów. Akcja Sprzątanie Świata – Polska jest bowiem częścią międzynarodowego, wywodzącego się z Australii, ruchu „Clean Up The World”. Ponadto Polska i Australia świętują w tym roku 50-lecie relacji dyplomatycznych, co jest doskonałą okazją do wygłoszenia wspólnego manifestu nieśmiecenia. Już w piątek 16 września przedstawiciele Ambasad posprzątają razem brzegi Wisły w Warszawie.

Ubiegłoroczna edycja akcji w liczbach

Podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia w Polsce swoje akcje terenowe zarejestrowało 4280 grup, a w sumie sprzątało aż 312 tysięcy osób. Wśród nich reprezentacja FM Solutions. Dzięki temu zebranych zostało niemal 442 ton odpadów! Pomimo dużego zainteresowania, statystyki wskazują jednak, że pozostawianych śmieci wciąż przybywa... Pokazuje to ogromną potrzebę dalszej edukacji ekologicznej i głośnego promowania wydarzeń takich jak Akcja Sprzątanie Świata - Polska. 

Odpowiedzialność i świadomość

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, której zależy na rozwoju w harmonii ze środowiskiem naturalnym. W FM Solutions zdajemy sobie sprawę, że każda osoba i organizacja, angażująca się w działania ekologiczne, ma ogromne znaczenie, dlatego z wielką radością ponownie mobilizujemy nasz zespół i wyruszamy w teren w ramach Akcji Sprzątanie Świata – Polska. Jesteśmy zdania, że zmobilizować powinno się całe społeczeństwo i serdecznie zachęcamy do udziału także inne firmy. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy wprowadzić znaczące zmiany, które będą miały realny wpływ na pogarszającą się sytuację klimatyczną.